שמירה על הבריאות לטווח הארוך

אמנם גורמים רבים חוברים להם יחדיו ומשפיעים על בריאותנו ביחד, אך החדשות הטובות הן שרוב גורמי המוות העיקריים ניתנים למניעה באמצעות פעולות פשוטות

הפחתת כמויות האלכוהול

באמצעות הגבלת כמויות האלכוהול שאנו צורכים ניתן למנוע מקרי מוות כתוצאה מסרטן הצוואר והכבד, שבמקרים מסוימים נגרמים כתוצאה מצריכה מופרזת של אלכוהול. משמעות הדבר היא לא יותר מ- 2 משקאות ביום לגברים, ולא יותר ממשקה אחד ביום לנשים. בנוסף לנזק הבריאותי הישיר שאלכוהול עלול ליצור, הוא גם מהווה גורם מוות כתוצאה מתאונות דרכים, רצח והתאבדויות.

הפסקת עישון

למרות שבחוגים רבים מדובר בדבר מקובל ומהנה, למעשה, האמת היא שהעישון הוא אחד מהדברים הכי פחות בריאים. עד כדי כך מדובר בגורם מסוכן שבארה”ב אחד מכל 6 מקרי מוות נובע מעישון. בנוסף, עישון הינו גם הגורם הראשי בעולם המודרני למחלות שהיו יכולות להימנע ללא עישון.

העישון מזיק לבריאות, זה לא חדש. גם לא חדש שעישון תורם להתפתחות מחלות קשות. אבל בנוגע למי שכבר לקה במחלה כרונית? מהי השפעת העישון עליו? לחולי סוכרת, ומחלות כרוניות אחרות, העישון מסוכן אפילו עוד יותר מאשר לאוכלוסיה הכללית. הסיבה היא שחולי סכרת נמצאים בקבוצת סיכון לפיתוח מחלות לב וכלי הדם.

אכילה נכונה
תזונה סוכרת ומחלות כרוניות

מניעת סוכרת ומחלות נוספות

הדבר נכון גם לאוכלוסיה הכללית אך במיוחד לחולים במחלות כרוניות מומלץ לברר אילו מזונות מומלץ / לא מומלץ לאכול.

בעזרת אכילה נכונה ניתן למנוע סוגים רבים של מחלות, כגון: מחלות לב, סרטן (סוגים מסוימים), סוכרת, שבץ, נזק ועוד. צריכה מודעת של סיבים תזונתיים, ירקות ופירות יכולה לסייע בהפחתת הסיכון ללקות במחלות שונות כולל סרטן.