יתרונותיו של התקן תוך רחמי

התקן תוך רחמי הוא אמצעי מניעה שנראה כמו האות T ועשוי פלסטיק ונחושת. את ההתקן מחדירים לתוך חלל הרחם כדי להשיג אמצעי מניעה מפני כניסה להיריון. זהו אמצעי מניעה הפיך וארוך טווח שמבוצע על ידי רופא נשים בלבד.

מתאים לרוב הנשים

היתרון הכי גדול של התקן תוך רחמי בא לידי ביטוי בהתאמה לרוב הנשים. כל אישה שמקבלת את אישור הרופא יכולה להשתמש בהתקן הזה, גם אם היא מעולם לא ילדה. זהו התקן חיצוני שלא פוגע בסיכויי הכניסה להיריון אחרי שמוציאים אותו. מהבחינה הזו מבטיח ההתקן שקט נפשי והוא עולה בקנה אחד עם הצרכים של נשים בטווח רחב של גילאים.

הגנה מיידית

בעזרת התקן תוך רחמי ניתן להשיג הגנה מיידית מפני כניסה להריון. אין צורך בתקופת התאקלמות והאפקטיביות מהירה. ההגנה מפני כניסה להריון נשמרת עד שמוציאים את ההתקן מהרחם, בהתאם להנחיות הרופא או היצרן. האישה מוגנת לחלוטין גם כאשר היא מקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה אחרים.

שימוש בזמן הנקה וקיום יחסי מין

מלבד האמור לעיל, חשוב לציין את היתרון של התקן תוך רחמי בהקשר של הנקה וקיום יחסי מין. ראשית, ניתן להמשיך להשתמש בהתקן במהלך ההנקה וזאת בניגוד לגלולות. שנית, אפשר לקיים יחסי מין בצורה רגילה לחלוטין. ההתקן לא מפריע לקיום יחסי מין והוא מומלץ לנשים פעילות.

שימוש בהתקן תוך כדי טיפול תרופתי

אמצעי מניעה כמו התקן תוך רחמי מאפשר לנשים להמשיך ליטול תרופות מסוימות. כל תרופה צריכה כמובן לקבל את אישור הרופא, אך באופן עקרוני אין הגבלה על נטילת תרופות תוך כדי השימוש בהתקן. זהו התקן חיצוני לחלוטין שלא מפריע לתהליך ספיגת החומרים הפעילים של התרופות בגוף ובמחזור הדם.

חסרונות ההתקן

כמובן שיש גם חסרונות מסוימים להתקן ואותם כדאי לקחת בחשבון:

  • אין הגנה מפני מחלות המועברות במגע מיני
  • סיכון לדימום
  • תופעות נדירות של שינויים במצב הרוח ובחשק המיני

עם זאת, הפוריות חוזרת לסדרה ברגע שמוציאים את ההתקן והסיבות השכיחות לעשות זאת הן דימום וכאב.