ההגבלות החדשות של הקורונה – מעודכן ל-17 ביולי

הנחיות קורונה 17-7-2020

הגל השני של הקורונה מביא עימו כעת (17 ביולי) סבב נוסף של הגבלות מרחיקות לכת אשר ישפיעו על כלל האזרחים – ובכלל זה על תחום הפנאי, האירועים והבילויים.

מהן ההגבלות החדשות – וממתי הן נכנסות לתוקף ?

אם בסוף הגל הראשון עוד קרא נתניהו לאזרחים “צאו לבלות בארצנו היפה” וראינו אנשים יוצאים למקומות בילוי, מסעדות ואפילו מקיימים חתונות באולמות אירועים – הרי שהטון השתנה בצורה דרמטית תוך מספר שבועות כשנתוני התחלואה מהקורונה החלו שוב לצמוח בצורה אקספוננציאלית.

כיום ישראל קרובה מאוד לסגר כולל. הממשלה מטילה הגבלות דרמטיות בניסיון להימנע מסגר כולל, ומנסה לאמץ פתרונות אלטרנטיביים כגון סגרים חלקיים בסופי שבוע (בהם לפי שעה מרחק היציאה מהבית לא יוגבל כמו בגל הראשון של הקורונה).

האם יש הגבלה על יציאה מהבית בסופי השבוע ?

רוב רובן של התקנות בסוף השבוע מגבילות רק את בתי העסק ולא את תנועת האזרחים. שורה ארוכה של עסקים ייסגרו בסופ"ש. התקנות החדשות המתייחסות לסופי השבוע מתמקדות בצמצום וסגירה של בתי עסק "לא חיוניים”. הכוונה לחנויות, קניונים, אטרקציות, שווקים, מספרות, מכוני יופי ועוד. כמו כן, התקבלה החלטה על איסור ישיבה במסעדות, והחל מהסופ”ש הבא חל איסור לבקר בחופי הים (תקף לכלל חופי הים בארץ, אך באמצע השבוע מותר ללכת לים).

מעבר לתקנות הנוגעות ספציפית לסופי השבוע, התקבלו תקנות האוסרות על פתיחת עסקים ומקומות מסוימים וביניהם אולמות וגני שמחות ואירועים, כמו גם ברים ופאבים (כולל בבתי מלון), מופעים וירידים, בתי קולנוע, תיאטראות, בתי מרחץ, ועוד. לגבי מסעדות ההנחיה האחרונה קובעת כי יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום.

סגר קורונה איסור יציאה מהבית
סגר קורונה – האם יוכרז איסור יציאה מהבית?

מהן ההגבלות על קיום אירועים ?

קיום אירועים פרטיים יתאפשר בהתאם למגבלות התקהלות בשטח פתוח וסגור. לפיכך מותרת התקהלות של עד 10 אנשים במרחב סגור ושל עד 20 אנשים במרחב פתוח, תוך שמירה על מרחק של שני מטרים ועטיית מסיכה. נציין כי ההגבלות הללו חלות על תחום האירועים ואינן נוגעות למקומות עבודה ומפגשים של בני משפחה גרעינית.

האם בכלל מותר לקיים אירועים בצל הקורונה? מה לגבי מסיבות ואירועים באוויר הפתוח? ומה יעלה בגורל כל אותם לופטים להשכרה המיועדים למסיבות ואירועים קטנים?

בפרסומים בתקשורת אין התייחסות ספציפית לאולמות קטנים, לופטים, וילות להשכרה. לעומת זאת נראה כי הצימרים ובתי המלון פועלים כרגיל (בהתאם להנחיות התו הסגול), ומותר להיפגש עם משפחה וחברים ואף לצאת לטבע. לפיכך ובהתאם להגבלות שפורסמו עד כה, למעשה ניתן לקיים אירועים קטנים של עד 10 איש במקום סגור (בהתאם לתו הסגול המחייב בתי עסק בהקפדה על כללים מסוימים) ועד 20 איש בשטח פתוח (עם מסכות ושמירת מרחק של 2 מטר).

כאמור, חנויות, עסקים ומקומות בילוי שאינם נכללים ברשימת העסקים שצריכים להיסגר, עדיין מחויבים לעמוד בתנאי "התו הסגול" וההוראות הרלוונטיות לכל ענף.

הנחיות לאירועים והתכנסויות
געגועים לסוג אחר של מסכות…

הנחיות בנוגע לבריכות שחיה

[עדכני ל 17 ביולי]: קיימת מגבלה (מיידית) על פתיחת בריכות שחייה בסופי שבוע. הגבלה זו בתוקף בכל יום שישי מ 17:00 בערב ועד לראשון ב-05:00 בבוקר. בריכות שחייה בבתי מלון הוחרגו מהאיסור.

הנחיות בנוגע לחדרי הכושר

[עדכני ל 17 ביולי]: מסתמן כי חדרי כושר וחדרי הסטודיו עומדים שוב בפני סגירה. פעילות ספורטיבית משותפת כגון משחקי כדורגל וכדורסל יתאפשרו לפי ההגבלה של עד 10 אנשים במבנה סגור ועד 20 בשטח פתוח.

 

 

לקריאה נוספת: סגירת ענף האירועים
https://www.loftonline.co.il לופטים להשכרה בכל הארץ